İnternet Reklamının Önemi

İnternet Reklamının Önemi

İnternet Reklamları Neden Önemli?

   İşletmeler için faaliyetlerini sürdürebilmek, yeni müşterilere ulaşmak, satışlarında artış sağlamak ve ayakta kalabilmek son derece önemli. Hızla büyüyen teknoloji ile birlikte pazarlama stratejileri de buna bağlı olarak sürekli değişkenlik gösterebiliyor. Bu sebebten birçok şirket artık digital internet reklamları 'na önem veriyor. Reklam bütçelerinin pozitif oranda fayda sağlaması, şirketlerin yatırımlarını artırmalarına neden oluyor.

İnternet'te reklam vermeniz için  3 önemli neden!

1- Yatırımın getiresini ölçmek çok kolay.

    Eski geleneksel reklamlar söz konusu olduğunda ayrılan reklam bütçelerinin fayda maliyet ölçümü neredeyse imkansız. Geleneksel reklamlarda bir kampanya başlatarak belli bir süre satışlarda sınırlı bir artış  yakalayabilirsiniz fakat on-line internet reklamları, arama motoru reklamcılığı ile harcanan her bir kuruşun getiresini net bir şekilde ölçebilir ve internet üzerinden hangi reklam kampanyasına ne kadar bütçe ayıracağınıza kolay karar verebilirsiniz. Reklamlarınız aktif hale getirildikten sonra kaydeğer bir şekilde satışlarınızda ciddi bir yükseliş oldugunu göreceksiniz.

   Ölçmek çok kolay çünkü İnternet Reklamcınız ile 1000 TL reklam bütçesi karşılığında x TL satış yaptım, y TL kar ettim diyebilirsiniz. Digital medya'yı, geleneksel medya reklamlarından ayıran en büyük özelliktir. Reklamınız kaç görüntüleme almış? Hangi zamanda? Kim görmüş? Hangi şehirden, ülkeden? Gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

2- Doğru hedef kitle 

    Ne kadar ya da nasıl bir bütçe kullanılıyor olmasından ziyade eğer reklamlarınızda doğru hedef kitleye hitap etmiyor ya da doğru hedef kitlenizi oluşturamıyorsanız o reklam kampanyası marka bilinci oluşturmanın dışında hiçbir anlam ifade etmez. Geleneksel medya ile digital medya arasında ki hedef kitle oluşturma seçenekleri arasında çok fazla detay bulunur. İnternet reklamlarınıza başlamadan önce internet kullanıcılarının bilgileri doğrultusunda reklamlarınızı ülke, bölge, istenilen km mesafesi, cinsiyet, yaş, sektör, konu, ilgi alanı, davranış, istek ve tercihler kategorisine göre tam olarak bağlantı kurmak istediğiniz kişilere gösterebilirsiniz.

3- Düşük maliyeti ile yüksek kar

    Reklam bir işletme için olmazsa olmaz lokomotif görevi yapan bir mutfaktır. Artan rekabet koşulları ve piyasa değerleri göz önüne alındığında reklam desteği olmadan bu koşullarda işletme faaliyetlerini sürdürebilmek çok kolay değil. Eğer sizde reklam bütçelerinizi daha verimli kullanarak, düşük maliyet ile yüksek dönüşler elde edip internet üzerindeki milyonlarca potansiyel müşterinize ulaşarak satışlarınızı arttırmak istiyorsanız vakit kaybetmeden başlayın. Bu konuda işletmeniz için her türlü desteği www.internetreklamciniz.com size sunar. Gelin internet reklamları ile hemen kazanmaya başlayın.

İletişim İçin : 0850 346 4 237  - - 0850 346 4 ADS

.